BION 3

Zoom
 

Tри бои на здравјето = комбинација на витамини , минерали и пробиотски култури

Effects of the product:

Регулација на цревната флора ( здравата цревна флора е еден од столбовите на имуниот систем и доброто здравје ), имуностимулатор , за јакнење на имунитетот во период на вируси и настинки , при неправилна исхрана,проливи , антибиотска терапија и при хроничен стрес .

Characteristics:

Bion 3 = единствен состав ( 12 витамини + 12 минерали + 3 пробиотски култури ) Погоден и за дијабетичари . Бион 3 – ЕДНАШ ДНЕВНО !

Ingredients:

: витамини : А,Е,Ц,Б1,Б2,Б6,Б12,Д,биотин,фолна киселина,никотинамид,пантотенска киселина Минерали : калциум,фосфор,железо,магнезиум,манган,јод,калиум,хлор,манган, молбиден,цинк и селен пробиотици: lactobacillus gasseri , bifidobacterium longum , bifidobacterium bifidum