HANSAL МУЛТИВИТАМИНИ шумливи таблети x 20

Zoom
 

Со 10 витамини од витално значање.

Ingredients:

лимонска киселина, натриум хидроген карбонат, сорбитол, малтодекстрин, ароми, пченкарен скроб, витамин Ц, засладувачи: натриум цикламат и сахарин-натриум, сок од цвекло во прав, никотинамид, витамин Е, пантотенска киселина, витамин Б6, витамин Б2, витамин Б1, фолна киселина, биотин, витамин Б12. Сериски број и рок на употреба: наведени на амбалажата