PRO VISIO FORTE

Zoom
 

Додаток во исхраната кој се употребува за одржување на видот , кој е неопходен за квалитетен живот . Оваа формула во само една таблета содржи природни есенцијални супстанции за нормално функционирање на видот

Effects of the product:

: Погоден е за постари пациенти да го спречат губитокот на видот , и при оштетена ретина која е предизвикана од стареењето и долготрајно оптеретување на очите при долго читање,гледање тв или работа на компјутер. Се применува по операција на катаракта , бидејќи штити од јака светлост која продира низ вештачката интраокуларна леќа .

Characteristics:

Производот можат да го користат дијабетичари и деца над 3 годишна возраст.Овој производ претставува додаток во терапија и мора да се употребува минимум 3 месеци.Дневна доза е една таблета која се растопува во устата,која има пријатна арома на боровница

Ingredients:

10мг лутеин , зеаксантин,антоцијаниди, Е витамин и селен