BURT'S BEE крема за трудници против стрии 185 гр.

Zoom
 

Крема за спречување на настанување на стрии за трудници. Содржи какао путер, и витамин Е кои интензивно ја навлажнуваат кожата на стомакот и ја прават еластична и спречуваат појава на стрии. Длабински ја хидратира кожата, лесно се впива и не остава масни траги.

Посебни карактеристики:

Нанесете на стомакот и масирајте со нежни движења.

Состојки:

Инозитол, холин. Без глутен.