48 HOURS Gold Чоколадо, 16 г

48 HOURS Gold Чоколадо, 16 г
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050294C
favorite_border

Опис на производот

Со помош на природните компоненти во неговиот рецепт, чоколадото 48hours ќе направи вие и вашиот партнер да доживеете неверојатни моменти. Покрај тоа, тоа е и вкусно!

Нето-тежина: 16 г

Содржина

Состав: женшен, ѓумбир, ферула комунис, какао, шеќер и масло од какао.

*Во женшен, односот на гинсенозиди (активна супстанција) е 0,3%. 100 г 48 HOURS GOLD Гинсенг чоколадо содржи 1,3 мг гинсенозиди. Содржи 5 мг гинсенозиди во 1 парче (16 г).

Употреба: треба да се консумира само еднаш дневно, после 30 минути ќе има ефект (во зависност од физичката кондиција) и има ефект до 48 часа.

Предупредувања: не се препорачува да се користи со алкохол, кај лица со срцеви заболувања или мозочен удар и дијабетични заболувања.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се