4U Прегнатол мулти + фолна 30 капсули

4U Прегнатол мулти + фолна 30 капсули
755,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
051719C
favorite_border

Опис на производот

Прегнатол мулти + фолна е производ наменет за суплементација на витамини и минерали препорачани во бременоста и периодот на доење како би се обезбедил здрав раст и развој на фетусот и новороденчето.

  • Quatrefolic - извор на активен фолат од најнова генерација, кој во потполност се апсорбира и искористува
  • Витамин Б12 - во два природни активни облици со висока биорасположливост
  • Холин - есенцијален нутриент за нормален развој на меморијата и интелектуалните способности
  • Витамин Ц - најважен хидросолубилен витамин кој е моќен антиоксиданс. Неопходен за нормална функција на непцата, забите, 'рскавицата, коските, кожата и крвните садови
  • Железо - игра улога во поделба на клетките и нормално формирање на црвените крвни клетки и хемоглобин
  • Витамин Д - регулатор на нивото на калциум во организмот и овозможува нормална хомеостаза на серумскиот калциум, како и нормална минерализација на коските и спречува хипокалцемична тетанија (мускулни грчеви)
  • Јод - неопходен за функционирање на тироидната жлезда и синтеза на тироидни хормони, исклучително важен за време на бременоста и доењето
  • Цинк - придонесува за нормална синтеза на протеините и ДНК, како и за нормална плодност и репродукција
  • Хром - придонесува за нормален метаболизам на макронутриентите и за одржување на нормалното ниво на гликоза во крвта

Пакување: 30 капсули

Содржина

Употреба: една капсула дневно, по оброк.

Во случај на појава на утрински мачнини се препорачува внес за време на ручек или вечера.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се