AFLOFARM Локомотив сируп, 130 мл

AFLOFARM Локомотив сируп, 130 мл
582,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
040830C
favorite_border

Опис на производот

Природен препарат на база на ѓумбир, кој помага во намалување на непријатностите и омалаксаноста (чуството на гадење и исцрпеност) особено за време на патување.

Пакување: 130 мл

Содржина

Состав: вода, шеќер, екстракт од ризом на ѓумбир, конзерванс: натриум бензоат, арома, екстракт од лушпа од црвено грозје, регулатор на киселост: лимонска киселина, згуснувач: ксантин гума, боја: црвенкаста.

Употреба

  • Деца од 3 години: 5-10 мл (1-2 мало лажиче) пред патување или за време на патување
  • Возрасни: 15 мл (1 лажица) пред патување или за време на патување, до 4 пати на ден

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се