ALCON Systane Ultra Капки за очи 10 мл

ALCON Systane Ultra Капки за очи 10 мл
643,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021323C
favorite_border

Опис на производот

  • Systane® Ultra - лубрикантни капки за очи се употребуваат како терапија на суво око како и за привремено ослободување од симптоми на жарење и иритација поради сувост на окото
  • Се употребуваат за лубрикација и навлажнување во текот на денот, при подолго носење и употреба на силиконски хидрогел или меки (хидрофилни) контакни леќи
  • Капките ги навлажнуваат контакните леќи, ја намалуваат непријатноста и помагаат во отстранување на честички кои може да предизвикаат иритација и/или непријатност

Пакување: 10 мл

Содржина

Состав: стерилен раствор кој како активни супстанции содржи полиетилен гликол и пропилен гликол.

Дозирање: можат да се користат по потреба во текот на денот.
Капнете во окото и трепнете.
Доколку од носењето на контакти леќи се појави минорна иритација, непријатност или црвенило, ставете 1 до 2 капки во окото и трепнете 2 до 3 пати. Може да се употребува пред и после употреба на контакните леќи.
Пред употреба добро протресете.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се