ALKALOID Multi Essence Витамини и минерали 30 таблети

ALKALOID Multi Essence Витамини и минерали 30 таблети
370,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049318C
favorite_border

Опис на производот

Ја обезбедуваат потребната количина витамини и минерали, со цел да се задоволат зголемените потреби на организмот.

 • Витамин Ц, витамин Б1, витамин Б2, витамин Б6, витамин Б12, ниацин, пантотенска киселина, биотин, калциум, магнезиум, железо, манган, бакар, јод и фосфор придонесуваат за нормално искористување на енергијата
 • Витамин Ц, витамин Б2, витамин Б6, витамин Б12, ниацин, пантотенска киселина, фолна киселина, магнезиум и железо придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста
 • Витамин Ц, витамин Б1, витамин Б2, витамин Б6, витамин Б12, ниацин, биотин, магнезиум, бакар и јод придонесуваат за нормално функционирање на нервниот систем
 • Витамин Ц, витамин Б1, витамин Б6, витамин Б12, ниацин, фолна киселина, биотин и магнезиум придонесуваат за нормална психолошка функција
 • Железо, јод и цинк придонесуваат за нормална когнитивна функција
 • Витамин Ц, витамин А, витамин Д, витамин Б6, витамин Б12, фолна киселина, железо, цинк, бакар и селен придонесуваат за нормална функција на имуниот систем
 • Витамин Ц, витамин Е, витамин Б2, цинk, манган, бакар и селен придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес
 • Витамин А, витамин Б2, ниацин и биотин придонесуваат за одржување нормални кожа и мукозни мембрани, додека биотин, цинк и селен придонесуваат за одржување нормална коса
 • Витамин К, витамин Д, калциум, магнезиум, цинк и манган придонесуваат за одржување нормални коски
 • Витамин Д, калциум и магнезиум придонесуваат за одржување нормална мускулна функција и нормални заби
 • Цинк и селен придонесуваат за одржување нормални нокти
 • Витамин А, витамин Б2 и цинк придонесуваат за одржување нормален вид
 • Витамин Д, витамин Б12, фолна киселина, магнезиум, железо и цинк играат улога во процесот на клеточна делба
 • Јод и селен придонесуваат за нормална тироидна функција
 • Витамин Б6, витамин Б12 и железо придонесуваат за нормално создавање црвени крвни клетки
 • Витамин Ц дополнително придонесува за нормално создавање колаген, со цел нормална функција на крвните садови, коските, ’рскавицата, непцата, забите и на кожата. Исто така, ја зголемува апсорпцијата на железо
 • Витамин Ц дополнително придонесува за нормално создавање колаген, со цел нормална функција на крвните садови, коските, ’рскавицата, непцата, забите и на кожата. Исто така, ја зголемува апсорпцијата на железо
 • Хром придонесува за одржување нормални нивоа на гликоза во крвта

Пакување: 30 таблети

Содржина

Употреба: Возрасни eднаш дневно, по една таблета.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се