AVENE A-Oxitive Антиоксидативен заштитен серум против брчки, 30 мл

eau thermale Avène A-Oxitive Antioxidant Defense Serum for sensitive skin, antioksidativen zastiten serum protiv brcki
AVENE A-Oxitive Антиоксидативен заштитен серум против брчки, 30 мл
2.130,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053956C
favorite_border

Опис на производот

Флуиден, лесен, со нежен мирис, со посен завршен слој, овој антиоксидативен заштитен серум и помага на кожата да се одбрани од штетните ефекти на оксидативен стрес. 

АНТИОКСИДАТИВЕН ЗАШТИТЕН КОМПЛЕКС: [про-витамин E (пре-токоферил) и про-витамин Ц (аскробил-глукозид)] кој делува во текот на денот и ја штити кожата од оксидативен стрес, ги одложува првите знаци на стареењето и го зголемува сјајот на кожата.

Збогатен е со GP4G (прекурсор на ATP, единствен носител на енергијата за клетките), состојка одговорна за зајакнување на природните одбрамбени механизми на кожата. Формулата содржи Avène термална изворска вода која природно ја смирува и ја омекнува кожата.

  • За чувствителна кожа
  • Некомедогена формула
  • За уморна кожа, при губење на енергијата на кожата, неизедначен тен, први брчки, тенки линии, неизедначена текстура на кожата

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Glycerin, Isododecane, Pentylene Glycol, Water (Aqua), Dimethicone, Ascorbyl Glucoside, Polymethyl Methacrylate, Caprylic/capric Triglyceride, Tocopheryl Glucoside, Artemia Extract, C12-20 Alkyl Glucoside, C14-22 Alcohols, Cetrimonium Bromide, Citric Acid, Disodium Edta, Fragrance (Parfum), Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 60, Sodium Benzoate, Sodium Citrate, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, Sorbitan Isostearate, Xanthan Gum.

Употреба: нанесете наутро и/или навечер, пред дневната нега, на целото лице и врат.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се