AVENE XeraCalm A.D Крем за релипидација на сува кожа, 200 мл

AVENE XeraCalm A.D Крем за релипидација на сува кожа, 200 мл
1.555,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053598C
favorite_border

Опис на производот

  • За сува кожа склона кон атопии или чешање
  • Гарантирано смирува
  • Намалува чувство на чешање
  • За новороденчиња, деца и возрасни
  • Стерилна козметика
  • Емолиенс плус

За сува кожа кај новородени, деца и возрасни - кожа слона кон атописки дерматитис - кожа склона кон иритации, црвенило и чешање.

Хранлива формулација со избрани состојки поради својата ефикасност и безбедност:

  • I-modulia® комплекс, резултат на 12-годишни научни истражувања, го намалува чувството на чешање, смирува црвенило и иритација како последица на хиперреактивност на кожата
  • CER-OMEGA, липиди кои личат на липидите на кожата, регенерираат, го хранат и зајакнуваат хидролипидниот филм
  • Avene термалната изворска вода делува смирувачки и антииритативно и го намалува чувството на непријатност, кожата ја прави мека
  • 0% конзерванси

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: avène thermal spring water, glycerin, mineral oil, cetearyl alcohol, oenothera biennis oil, caprylic/capric triglyceride, cetearyl glucoside, aquaphilus dolomiae extract, arginine, carbomer, evening primrose oil/palm oil aminopropanediol esters, glycine, sodium hydroxide, tocopherol, water.

Начин на употреба: нанесете XeraCalm A.D крема за липидација еднаш до два пати дневно на сувите подрачја на лицето и/или телото.

Само за надворешна употреба. Формулација со минимален ризик од алергиски реакции. Некомедогено.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се