BABY BOO Шампон и балсам со масло од макадамија, 200 мл

Baby Boo macadamia shampoo&conditioner kids care, sampon i balsam od makadamija
BABY BOO Шампон и балсам со масло од макадамија, 200 мл
659,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
053808C
favorite_border

Опис на производот

  • Содржи состојки од природно и органско потекло
  • За нега на бебиња и деца
  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи сулфати, бои, парабени, фталати и конзерванси што ослободуваат формалдехид

2 во 1 шампон и балсам без сулфати, збогатен со масло од макадамија, за свиленкаста коса која лесно се расчешлува.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состојки: вода, натриум кокоамфоацетат, лаурил глукозид, глицерин, масло од семе на макадамија, масло од сончогледово семе, натриум хлорид, натриум кокоил глутамат, натриум лаурил глукоза карбоксилат, парфем, масло од семе на јојоба, екстракт од мед (манука), маслиново масло (органско), лимонска киселина, гуар хидроксипропилтримониум хлорид, поликватерниум-10, екстракт од цвет на камилица, ксантам гума, феноксиетанол, етилхексилглицерин.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се