BEBELAN Toddler 3 Млечна формула за деца од 1-3 години 400 г

BEBELAN Toddler 3 Млечна формула за деца од 1-3 години 400 г
640,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050160C
favorite_border

Опис на производот

Bebelan Toddler 3 претставува формула која е целосно и исклучиво направена од свежо швајцарско млеко, секојдневно доставувано од внимателно избрани и строго контролирани швајцарски краварски фарми.

Содржи Омега 3 и 6 масни киселини ALA, LA, DHA и ARA – незаменливи и долговерижни масни киселини за нормален развој на мозокот, видот и нервниот систем.

5 вида нуклеотиди – за засилување на имуниот систем и регулирање на метаболизмот.

Пребиотици (GOS) – за одржување на балансот на цревната флора и регулирање на стомачно-цревниот тракт.

Инозитол, холин и таурин – го потпомагаат развојот на мозокот, умствениот и интелектуалниот развој.

Селен – дејствува како антиоксиданс во телото, заштитувајќи ги клеточните мембрани.

И други важни хранливи елементи како – калциум и витамин Д, цинк, железо, 26 основни витамини и минерали и протеини со висок квалитет и препорачано количество.

Bebelan Toddler 3 не содржи сахариди, затоа што се грижи за здравиот развој на забите на детето.

Нето- тежина: 400 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се