BECUTAN Детски хидратантен крем, 100 мл

becutan detski hidratanten krem 100ml
BECUTAN Детски хидратантен крем, 100 мл
99,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
033993C
favorite_border

Опис на производот

Мека и нежна бебешка кожа во текот на целиот ден, блага формулација збогатена со комплекс на активни состојки и најпрепознатливиот мирис на детство е совршената комбинација на Becutan детскиoт хидратантен крем.

Следејќи ги секојдневните потреби на најмалите, развиена е нова формулација на детски хидратантен крем кој ја зајакнува заштитната функција на кожата и ја одржува нејзината влажност.

Новиот Becutan детски хидратантен крем има особено блага формулација, приспособена кон потребите на чувствителната бебешка кожа и збогатена со богат комплекс од активни материи, како витамини А, Ц и Е, природни масла од маслинка, семки од грозје, соја, бадем и од сончоглед, а неговата лесна текстура овозможува брза апсорпција во кожата. Не содржи парабени.

 • Со природни масла од маслинка, семки од грозје, соја, бадем и сончоглед
 • Со витамини А, Е и Ц
 • Лесна текстура
 • Не содржи парабени
 • Не содржи алкохол
 • Не содржи боја
 • Дерматолошки тестиран
 • Има приспособена pH вредност

Пакување: 100 мл

Содржина

 • Со природни масла од маслинка, семки од грозје, соја, бадем и сончоглед
 • Со витамини А, Е и Ц
 • Лесна текстура
 • Не содржи парабени
 • Не содржи алкохол
 • Не содржи боја
 • Дерматолошки тестиран
 • Има приспособена pH вреднос

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се