BECUTAN Маст со рибино масло 25 мл

BECUTAN Маст со рибино масло 25 мл
100,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
018729C
favorite_border

Опис на производот

Негата на бебешката кожа започнува од првиот ден по раѓањето, Becutan маста со рибино масло е производ, создаден токму за ваквите почетоци.

Зошто? Becutan маста содржи рибино масло богато со витамин А, неопходен за правилно формирање на епидермисот и одржување на неговата природна заштитна функција, на што особено треба да се внимава при нега на кожа кај новороденчиња. Воедно ја помага и забрзува регенерацијата на иритираната кожа, како и на кожа оштетена од топлински или хемиски агенси. Хипоалергената формулација штити од појава на сува, црвена и надразнета кожа.

Ја храни сувата кожа, правејќи ја мазна и еластична.

Пакување: 25 мл

Содржина

Се нанесува на чиста и сува кожа, во тенок слој, со благо втривање 2-4 пати на ден.

  • Клинички тестиран
  • Богато со витамин А
  • За нега и заштита на бебешка кожа
  • За нега на сува, испукана и груба кожа, склона кон лупење
  • Превенира појава на црвенило на кожата од потење и триење
  • За заштита на појава на црвенило и иритација на кожата во пеленската регија
  • За нега на кожата после сончање

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се