BECUTAN Влажни марамчиња со камилица, 4 кесички по 72 парчиња

BECUTAN Влажни марамчиња со камилица, 4 кесички по 72 парчиња
293,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052872C
favorite_border

Опис на производот

Becutan влажните марамчиња содржат хидратантен лосион со екстракт од камилица кој ја штити кожата од појава на иритации, го смирува црвенилото и го оневозможува неговото понатамошно ширење. На површината на кожата оставаат тенок заштитен слој кој ја негува и ја одржува кожата чиста и здрава.

Имаат неутрална pH вредност и не содржат алкохол.

Becutan влажните марамчиња покрај намената за нега на кожата во деловите покриени со пелена, се препорачуваат и за чистење на лицето и рачињата на бебето.

Пакување: 4 х 72 марамчиња

Содржина

  • Не содржат парабени
  • Не содржат алкохол
  • Со избалансирана pH вредност блиска до pH вредноста на детската кожа
  • Дерматолошки тестирани
  • За нега при секое повивање
  • За чистење на лицето и рачињата на бебето
  • Се препорачува и за секојдневна употреба кај возрасни со чувствителна кожа

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се