BELUPO Неофен плус гел, 50 г

BELUPO Неофен плус гел, 50 г
212,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
017973C
favorite_border

Опис на производот

Неофен плус гелот се применува за локално лекување на ревматски болки, болки во мускулите, болки во грбот, болки и отоци предизвикани од исчашување, истегнување и други спортски повреди и кај невралгија (болка предизвикана од оштетување на нервите).

Пакување: 50 г 

Содржина

Состав: 1 г гел содржи 50 мг ибупрофен.

Дозирање и начин на употреба:
Неофен плус гелот е наменет за надворешна примена врз кожата, кај возрасни, постари лица и деца над 12 години.

Гелот со нежно масирање втријте го во кожата, на заболенето место. Не применувајте почесто од секои четири часа и најмногу четири пати во еден ден.

Доколку не забележите подобрување по 14 дена од примената или ако забележите влошување во било кое време во текот на примената, тогаш побарајте совет од лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се