BIODERMA Hydrabio Хидратантен гел-крем за нормална и комбинирана кожа, 40 мл

BIODERMA Hydrabio Хидратантен гел-крем за нормална и комбинирана кожа, 40 мл
1.096,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039911C
favorite_border

Опис на производот

Интензивно и долготрајно ја хидрира кожата благодарение на патентираниот биолошки Aquagenium™ комплекс и ја подобрува природната сјајност. Витамин ПП ја зајакнува кожата и ја намалува пропустливоста. Екстрактот од семки од јаболка ја стимулира активноста на аквапорините (водени канали), а витаминот Е ја штити кожата од оксидативен стрес и превенира предвремено стареење.

  • Освежувачки гел крем
  • Одлична подлога за шминкa

Пакување: 40 мл

Содржина

Употреба: Се нанесува на лицето и вратот наутро и/или навечер после чистење на лицето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се