BIODERMA Sebium Сет пенест гел за миење лице, 200 мл + интензивна прочистувачка нега за акни и митесери, 30 мл

BIODERMA Sebium Сет пенест гел за миење лице, 200 мл + интензивна прочистувачка нега за акни и митесери, 30 мл
1.335,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037546C
favorite_border

Опис на производот

  • Sébium Gel moussant - Прочистувачки гел за миење

Го регулира квалитетот на себумот без да ја суши кожата. Благодарение на Fluidactiv® комплексот, спречува појава на неправилности и биолошки го регулира квалитетот на себумот. Збогатен со прочистувачки агенси, цинк глуконат и бакар сулфат, Sébium гелот ја чисти кожата и спречува прекумерно лачење на себум.

  • Без сапун
  • Се измива

Пакување: 200 мл

  • Sébium Global - Интензивна прочистувачка нега за акни и митесери

Придонесува за отстранување на акните и комедоните. Се постигнува чист изглед на лицето и се спречува создавање на лузни од акни. Оригиналната патентирана комбинација на Bakuchiol и Fluidactiv™ го враќа квалитетот на себумот на физиолошко ниво и ефикасно спречува појава на акни и комедони.

Пакување: 30 мл

Содржина

  • Sébium Gel moussant - Прочистувачки гел за миење

Употреба: наутро и/или навечер, секојдневно. Навлажнете го лицето. Мала количина од гелот втријте меѓу дланките и со настанатата пена исчистете го лицето.

Исплакнете со вода.

Може да се користи и како гел за бричење.

  • Sébium Global - Интензивна прочистувачка нега за акни и митесери

Употреба: нанесете на цело лице, наутро и/или навечер на претходно исчистено лице со Sébium Gel moussant или Sébium H2O.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се