BIOFAR А, Ц, Е, Селен-Цинк, 20 шумливи таблети

BIOFAR А, Ц, Е, Селен-Цинк, 20 шумливи таблети
155,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023193C
favorite_border

Опис на производот

АЦЕ Селен-Цинк Ви обезбедува биорасположлива формула чии активни состојки учествуваат во заштита на клетките и нивните делови од оксидативниот стрес (селен, витамин Ц и Е, цинк), и помагаат за одржување на нормалниот вид и здрава кожа (витамин А, цинк). Исто така, активните компоненти од оваа формула допринесуваат за нормално функционирање на имуниот систем (селен, витамин А, Б6, фолат, витамин Ц и цинк).

Пакување: 20 шумливи таблети

Содржина

Состав:

Бета-каротен 4.8 мг
Витамин А 800 мкг
Витамин Б6 2 мг
Фолна киселина 200 мкг
Витамин Ц 60 мг
Витамин Е 10 мг
Селен 75 мкг
Цинк 15 мг

 

Употреба: една таблета дневно, да се раствори во 200 мл вода, препорачливо е да се испие во тек на оброци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се