BIONIKA Диабил, 30 капсули

Bionika Diabil chromium picolinate and bitter melon extract  hrom pikolinat
BIONIKA Диабил, 30 капсули
392,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
028523C
favorite_border

Опис на производот

Диабил е додаток во исхрана кој се употребува за одржување на нормални концентрации на глукоза во крвта и за нормален метаболизам на микронутритиентите (јаглехидрати, масти и протеини).

Хром пиколинат е сол на хром и пиколинска киселина со стандардизирано количество на 12% хром (тровалентен). Постојат уште две други форми во кои се сретнува хромот (никотински и хлоридни соли), меѓутоа дожано е дека формата хром пиколинат е со најдобра апсорпција и најголема ефикасност. 

Пакување: 30 меки желатински капсули

Содржина

Состав: во 1 капсула Диабил:

Хром пиколинат
 
125 мкг 
Екстракт од горчлива диња 250 мг 

Дозирање: Една мека желатинска капсула на ден наутро со оброк.
Не се препорачува кај лица кои имаат недостаток на ензимот глукоза-6-фосфат дехидрогеназа, кај деца, бремени жени и доилки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се