BIONIKA Перлуксан, 30 капсули

BIONIKA Перлуксан, 30 капсули
393,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023438C
favorite_border

Опис на производот

Перлуксан капсулите брзо ги редуцираат ензимите што предизвикуваат болка, а не дејствуваат на ензимите кои го штитат дигестивниот систем.
Перлуксан капсулите не ги содржат компонентите на хмељ кои можат да доведат до поспаност или да дејствуваат како фитоестрогени.

Дополнително капсулите содржат етерично масло од ѓумбир и нане, за да се спречат евентуални гастроинтестинални тегоби.

Активната компонента - алфа киселините, доведуваат до брзо намалување на болката, за само 2 часа по земање на капсулата.
Помага за брзо и природно намалување на постојани и повремени болки во секојдневниот живот, придонесува за здрави зглобови и мобилност, без гастроинтестинални тегоби. 

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав: Една мека желатинска капсула содржи 150 мг алфа киселини - екстракт од хмељ.

Дозирање
Возрасни: два пати дневно по една мека желатинска капсула за време на оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се