CALIVITA Стрес Менаџмент, 100 таблети

CALIVITA Стрес Менаџмент, 100 таблети
1.210,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
010416C
favorite_border

Опис на производот

Стресот е дел од нашите животи.

Додека позитивниот стрес е потребен да нé мотивира и да ни ја зголеми продуктивноста, негативниот стрес може да го влоши нашиот живот, па дури и да доведе до настанување на повеќе болести. Во борбата со негативниот стрес може да Ви помогне суплементација на витамините од Б комплексот надополнети со витамин Ц и магнезиум.

Не само што ја подобрува функцијата на нервниот систем, туку и позитивно влијае на енергетскиот метаболизам и функцијата на имунолошкиот систем

На кого го препорачуваме?

• На сите што се изложени на поинтензивен стрес

• На сите што се чувствуваат психички истрошени

• На сите што сакаат да го зајакнат имунолошкиот ситем

Пакување: 100 таблети

Содржина

Состав: Stress Management активни состојки/таблета                 

Витамин Б  1.3 мг
Витамин Б2      1.8 мг
Витамин Б6      2 мг
Витамин Б12    2 мцг
Ниацин 15 мг
Пантотенска киселина   5 мг
Витамин Ц    60 мг
Фолна киселина            100 мцг
Холин   100 мг
Инозитол     100 мг
Магнезиум 30 мг

Употреба: 1 - 3 таблети дневно.

Симптомите на недостиг од витамин Б вклучуваат: во зависност од тоа кој тип на Б витамин недостига, симптомите можат да варираат од намален апетит, анемија и проблеми со кожата до срцеви, мускулни, нервни и метаболни нарушувања.

Дали знаете дека оние кои се на веганска диета (не консумираат никаква храна од животинско потекло) можат лесно да развијат дефицит на витаминот Б12?

Внимание! Користењето на Б витамини може да ја обои урината во интензивно жолта боја.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се