CANPED Пелени за возрасни (L) 14 парчиња

CANPED Пелени за возрасни (L) 14 парчиња
391,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
027158C
favorite_border

Опис на производот

Canped линијата нуди широка палета на производи за инконтиненција за сите возрасти.

Пелените со својата висока впивлива моќ овозможуваат пациентите со уринарна инконтиненција да се чувствуваат сигурно и удобно.

  • Мекиот текстилен слој овозможува на кожата слободно да диши
  • Не прават шум при движење благодарение на специјалната текстура
  • Дополнителните странични барирери спречуваат протекување
  • Јакиот впивачки слој е со зголемена густина, и ги заробува течностите и миризбата длабоко во пелената, со што обезбедува сувост и сигурност
  • Страничните лепенки можат повеќектано да се прилепуваат
  • Индикаторот за влажност го покажува времето за промена на пелената
  • Дерматолошки се тестирани

Пакување: 14 пелени

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се