CANPOL Дизајнирана пластична чаша, 12+ месеци

Canpol babies Mug AFRICA  4_408 dizajnirana plasticna casa za bebinja
CANPOL Дизајнирана пластична чаша, 12+ месеци
136,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041047C
favorite_border

Опис на производот

  • Наменето за деца од 12+ месеци
  • BPA FREE (Не содржат Бисфенол А)

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Содржина

Состав: полипропилен.

Начин на употреба: Чистете ја редовно чашата. Пред првата и по секоја употреба измијте ги сите делови во топла вода со благ детергент и добро исплакнете. Исплакнете ја чашата со врела вода.

Начин на одржување: Не ја зовривајте чашата и не ја стерилизирајте. Производот е наменет за употреба во машина за миење садови (максимум 65°С). Чашата може да се користи за загревање во микробранова печка (максимум 440W, 2 минути).

Предупредување: Секогаш користете го овој производ под надзор на возрасни. Бидете особено внимателни кога загревате во микробранова печка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се