CANPOL Дизајнирана пластична чаша со рачка (12+ месеци) 170 мл

CANPOL BABIES 2_100 baby drinking cup Non-slip Mug fruit dizajnirana plasticna casa so racka za deca
CANPOL Дизајнирана пластична чаша со рачка (12+ месеци) 170 мл
169,00 ден.
143,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022377C
favorite_border

Опис на производот

  • Наменето за деца над 12 месеци
  • BPA FREE (Не содржат Бисфенол А)

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Пакување: 1 чаша

Содржина

Состав: пластика и термопластичен еластомер. Чашата е произведена од нетоксичен материјал и ги задоволува сите безбедносни регулативи и стандарди.

Начин на употреба: Чашата се користи за вода, сокови, млеко и други напитоци.

Начин на одржување: Измијте ја чашата пред првата и после секоја поединечна употреба. Можете да ја миете со топла вода и благ детергент, а потоа темелно исплакнете со топла вода.

Чашата не се врие и не се стерилизира!

Предупредување: За да се избегнат евентуалните штетни последици се препорачува детето да не се движи (трча) додека ја држи чашата. Фрлето го производот при првите знаци на оштетување или заменете го со нов.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се