CANPOL Некапечка чаша (9+ месеци) 250 мл

CANPOL babies 31_200 Non-spill Cup Firm 250ml nekapecka casa bebe dete
CANPOL Некапечка чаша (9+ месеци) 250 мл
164,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050835C
favorite_border

Опис на производот

  • Некапечка чаша collection TOYS
  • BPA FREE (не содржи Бисфенол А)
  • Наменета за деца од 9+ месеци

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: полипропилен, полиетилен, термопластичен еластомер, PPR.

Начин на одржување: одржувајте ја чашата чиста. Пред првата и по секоја употреба измијте ги сите делови во топла вода со благ детергент, а потоа исплакнете ги темелно. Да не се вријат. Да не се стерилизираат. Избегнувајте употреба на остри или абразивни материјали при чистење. Никогаш не го зголемувајте жлебот на било каков начин, бидејќи може да се оштети. Густата храна, на пример, храна со парченца овошје, може да ја затне цевката од кое детето пие. Овој производ не е наменет за употреба на топли или газирани пијалоци.

За здравје и безбедност на вашето дете: Предупредување!!! Секогаш користете го овој производ под надзор на возрасни. Континуирано и продолжено цицање на течности може да предизвика расипување на забите. Внимателно проверете пред секоја употреба. Фрлете при првите знаци на оштетување. Производот може да се мие во машина за миење садови (максимум на температура од 60ºС). Чашата без капаче може да се користи во микро печка. При затоплување во микро печка секогаш внимавајте чашата да е отворена. Секогаш мешајте ја затоплената храна. Секогаш проверувајте ја температурата на течноста пред да го храните детето. Производот не е играчка. Чувајте ги сите компоненти подалеку од дофат на деца кога не се во употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се