CATALYSIS Blue Cap Гел за капење и туширање, 150 мл

CATALYSIS Blue Cap Гел за капење и туширање, 150 мл
946,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020050C
favorite_border

Опис на производот

Blue Cap гелот е индициран за дневна хигиена за кожата погодена од псоријаза.

Оваа формула не содржи кортикостероиди, помага во одржувањето на дерматолошкиот баланс и помага во спречување на појава на нови воспаленија. Конечен резултат е високо хидрирана кожа, помека, еластична и свиленкаста.

Се препорачува да се користи заедно со Blue Cap спреј и Blue Cap крем.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, кокамидопропил бетаине, натриум кокоамфоацетате, гликол дистеарат-стеарет 4, PEG/PPG - 20/6 диметикон, акрилати кополимери, цинк пиритионе, лимонска киселина, диазолинидил уреа, церамиде 3 - церамиде 6II-церамиде I- фитосфингозине- холестерол-натриумлауроил лактилат-ксантан гума, натриум бензоат, калиум сорбат, натриум хидроксид, парфем хексил цинамал, Д-лимонене /дипентене / Л–лимонене, бензил салицилат.

Употреба: нанесете мала количина од гелот на влажна кожа.
Масирајте до создавање на пена.
Добро исплакнете.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се