CATALYSIS Фолрекс крем, 100 мл

CATALYSIS Фолрекс крем, 100 мл
524,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
019144C
favorite_border

Опис на производот

Крем наменет за масажа, за релаксирање и ослободување од болка, нелагодности во пределот на вратот, рамената, рацете и зглобовите.

Ги ублажува болките, со различна етиологија, при повреди и лезии уште од првата масажа.

Безбедно за употреба кај деца и трудници и доилки. 

Пакување: 100 мл                                             

Содржина

Состав: вода, каприлик/каприк триглицериди, цетил алкохол, глицерин, цетеарил алкохол, диметикон, цетет-20, стеарет-20, натриум лаурил сулфат, натриум цетеарил сулфат, феноксиетанол, етилхексилглицерин, салицилна киселина, фолна киселина, калиум сорбат, натриум бензоат, натриум метабисулфите, диазолидинил уреа, цитрична киселина, парфем, кумарин, хексил цинамал, линалол, лимонене, гераниол, хидроксицитронелал.

Употреба: нанесете мала количина од Folrex крем на саканото место и нежно масирајте додека не се апсорбира целосно. Се препорачуваат 3-4 апликации на ден, за ослободување од нелагодноста. Folrex крем може да се употребува секогаш кога имате потреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се