CATALYSIS Viusid Прашок за перорален раствор, 21 кесичка

CATALYSIS Viusid Прашок за перорален раствор, 21 кесичка
1.327,00 ден.
5
Просек: 5 (2 мислења)
Бренд
Шифра
019544C
favorite_border

Опис на производот

VIUSID е граничен производ, природен нутритивен препарат кој помага да се одржат активни и силни функциите на сите органи.

VIUSID е докажан ефикасен имуномодулатор со антивирусни, антианемични, антиоксидативни и антиинфламаторни својства. VIUSID е дополнување на третманот на вирусни или бактериски респираторни инфекции, го намалува времето на закрепнување и доведува до рамнотежа на имунолошкиот систем, заштитувајќи ве и помагајќи му на вашето тело во лекувањето на вирусни заболувања.

За зголемување на имунолошката реакција при сите процеси кои предизвикуваат имунодефициненција, посебно при хепатитис Б и Ц, ХИВ, херпес симплекс и ХПВ, варичела, херпес зостер и инфлуенца.

VIUSID е производот со антиоксидативни и имуностимулативни карактеристики и помага за нормално функционирање на имунолошкиот систем.
Помага во лекување на разни вирусни инфекции, во превенција од заболувања на црниот дроб и ја подобрува работата на црниот дроб.  

Содржи:

  • Глукозамин
  • Амино киселини (аргинин и глицин)
  • Растителни состојки (екстракт од сладок корен – глициризини кои помагаат во стимулација на имуниот систем)
  • Витамини (витамин Ц кој придонесува за нормална функција на имуниот систем и ги штити клетките од оксидација и витамини од Б групата - пантотенска киселина, витамин Б6, витамин Б12 и фолна киселина)
  • Цинк - силен антиоксиданс кој ги штити клетките од оксидативен стрес

Прашок за перорален раствор за возрасни и деца над 3 години!

Пакување: 21 кесичка од 4 г

Содржина

Содржи: 3 (три) ќесички содржат: малтодекстрин, глукозамин сулфат калиум хлорид 2000 мг, Л - аргинин 2000 мг, киселина (јаболкова киселина), Л-глицин 1000 мг, арома (арома на портокал), киселина (лимонска киселина), алфалфа екстракт (Medicago sativa L.) 120 мг, екстракт од сладок корен*** (Glycyrrhiza glabra L. обезбедува моно амониум глициризинате 100 мг,  витамин Ц (Л - аскорбинска киселина) 60 мг (75% ПДВ*), засладувач (аспартам**), цинк сулфат 15 мг (6 мг цинк, 60% ПДВ*), мед 12 мг, конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), пантотенска киселина (Д - калциум пантотенат) 6 мг (100 %ПДВ*), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид) 1.8 мг (128.6 %ПДВ*), фолна киселина (птероилмоноглутаминска киселина) 200 мкг (100 %ПДВ*) и витамин Б12 (цијанокобаламин) 0.9 мкг (36 %ПДВ*).

*препорачано дневно внесување.

Производот содржи засладувач - аспартам. Содржи извор на фенилаланин. Производот содржи сладок корен. Доколку имате висок крвен притисок избегнувајте прекумерна консумација на производот. Производот содржи школки.

Употреба:

  • Деца над 3 годишна возраст: 1 (една) кесичка на секои 12 часа
  • Возрасни: 1 (една) кесичка на секои 8 часа

Содржината на кесичката се раствара во вода или овошен сок (околу 150 мл). Да не се користи во период подолг од 6 седмици без консултација на лекар.

Мерки на претпазливост: Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на ладно и суво место. Ако сте пропуштиле доза, земете ја наредната и продолжете со вообичаено дозирање. Не земајте двојна доза за да ја надоместите пропуштената.
Бремените жени и доилките треба да се консултираат со лекар пред употреба на било кој производ. Viusid може да се употребува за време на бременост и доење.  

Производот не треба да се користи како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. 
Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Мислења на потрошувачи

aleksandra.shu…
5
Докажано помага при настинки
TanjaD
5
НАЈДОБАР ИЗБОР ЗА БРЗО СПРАВУВАНЈЕ СО ВИРУСИ
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се