CHICCO Baby Moments Нежна купка-шампон без солзи, 500 мл

CHICCO Baby Moments Нежна купка-шампон без солзи, 500 мл
535,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052608C
favorite_border

Опис на производот

Купка направена по формула со 92% природни и оригинални состојки, богат состав од емолиент добиен од екстракт од невен и природен глицерин кој има улога да го задржи и сочува хидролипидниот баланс на нежната бебешка кожа и скалпот на новородените бебиња.

  • Од 0+ месеци
  • Без бои и алкохол
  • Хипоалергена формула, клинички тестиран на чувствителна кожа

Пакување: 500 мл

Содржина

Состав: вода, кокамидопропил бетаин, дисодиум лаурет сулфосуционате, глицерин, пег-7 глицерил кокоате, пег-200 хидрогенетид глицерин палмате, екстракт од цвет од невен, глицерил олеат, коко-глукосид, поликвантернум-7, парфем, децил глукосид, лаурет-2, феноксиетанол, лактик ацид, трополоне, БХТ, дисодиум едта.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се