CHICCO Physio Soft Силиконска цуцла лажалка (0-6 м)

CHICCO Physio Soft Силиконска цуцла лажалка (0-6 м)
229,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039324C
favorite_border

Опис на производот

Цуцла лажалка Physio Soft силикон 0-6 месеци - запознавање со физио Chicco лажалката која го поддржува физиолошкиот развој на устата. Еден ден вашето бебе ќе научи колку е важна устата. Тоа ќе биде кога бебето ќе го изговори првиот збор, ќе го даде првиот бакнеж, ќе ја проба омилената храна и ќе се насмевне за првпат. 

Физио - прва лажалка која ги стимулира функционалниот анатомски развој на бебешкиот палатум, јазикот и забите и го поттикнува природниот инстинкт за цицање. Проучувано од асоцијацијата на ортодонти.

Вдлабнатина за природна позиција на јазикот палатум со бразди за правилен притисок за време на цицањето, екстра тесен профил за да може бебето полесно да ја затвори устата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се