DOCTOR'S Bio Nettle Шампон со коприва, 250 мл

DOCTOR'S Bio Nettle Шампон со коприва, 250 мл
188,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052789C
favorite_border

Опис на производот

Шампон со екстракт од коприва и масло од бадем и нане, нежно и природно ја контролира маснотијата на косата и ги спречува скалпот и косата за брзо време да станат повторно мaсни.

  • Го зголемува волуменот без да ја оптеретува косата
  • Специјално формулиран за мaсна коса

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурил сулфат, кокамид ДЕА, коко амидо пропил бетаин, натриум хлорид, натриум бензоат, лимонска киселина, глицерин, екстракт од уртика диоика, Prunus amygdalus dulcis (бадемово масло), Mentha piperita (масло од нане), цинк пиритион, мирис.

Употреба: се нанесува на влажна коса со благо масирање. Се остава да делува 10 минути и подолго, потоа добро се исплакнува.

Постапката се повторува уште еднаш.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се