DOVE Daily Moisture Light Шампон за секојдневна хидратација, 400 мл

Dove daily moisture-light shampoo 400ml sampon shampon
DOVE Daily Moisture Light Шампон за секојдневна хидратација, 400 мл
209,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054085C
favorite_border

Опис на производот

  • Шампон за секојдневна хидратација на косата

Dove Daily Moisture Light Шампонот е формулиран со Moisture Light комплекс технологија. Оваа формула и овозможува на косата доволна количина на влага, правејќи ја инстантно мека и мазна.

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, кокамидопропил бетаин, глицерин, натриум хлорид, парфем, натриум бензоат, диметиконол, глуконолактон, лимонска киселина, ТЕА-додецилбензенсулфонат, гуар хидроксипропилтримониум хлорид, натриум сулфат, трехалоза, динатриум ЕДТА, лаурет-23, бензофенон-4, циклопентасилоксан, натриум хидроксид, ППГ-6, бензил алкохол, хексил цинамал, лимонен, линалол, CI 42090, CI 17200.

Употреба: нанесете на влажна коса, нежно масирајте и исплакнете. Избегнувајте контакт со очи. Доколку дојде во контакт со очи, исплакнете темелно со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се