DOVE Daily Moisture Шампон за секојдневна хидратација, 400 мл

dove daily moisture shampoo 400ml sekoj den sekojdneven sampon shampon
DOVE Daily Moisture Шампон за секојдневна хидратација, 400 мл
209,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054084C
favorite_border

Опис на производот

  • Шампон за секојдневна хидратација на косата
  • За нормална и сува коса

Dove шампонот, со комплекс за хидратација, веднаш ја омекнува површината на косата, и длабински ја потхранува со што ја прави 10 пати поотпорна на секојдневно оштетување. Косата е свиленкаста на допир и лесно се расчешлува. По употреба косата е мека, мазна и убава.

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, кокамидопропил бетаин, глицерин, аргинин, карбомер, лимонска киселина, кокамид МЕА, диметиконол, динатриум ЕДТА, глуконолактон, гликол дистеарат, гуар хидроксипропилтримониум хлорид, лизин HCI, мика, парфем, ПЕГ-45М, феноксиетанол, ППГ-6, силика, натриум бензоат, натриум хлорид, натриум лаурил сулфат, натриум сулфат, стирен/акрилат кополимер, ТЕА-додецилбензенсулфонат, ТЕА-сулфат, трехалоза, бензил алкохол, бутилфенил метилпропионал, цитронелол, хексил цинамал, лимонен, линалол, CI 15985, CI 19140, CI 77891.

Употреба: Се нанесува на мокра коса, се масира по целата површина и потоа темелно се плакне. Во случај на контакт со очи, темелно исплакнете.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се