DOVE Men Clean Comfort Антипeрспирант дезодоранс за мажи, 150 мл

DOVE Men Clean Comfort Антипeрспирант дезодоранс за мажи, 150 мл
135,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054017C
favorite_border

Опис на производот

  • Антиперспирант дезодоранс
  • 0% алкохол
  • 48 часовна заштита
  • За мажи 

Пакување: 150 мл

Содржина

Употреба: Протресете добро и прснете под пазувите на оддалеченост од 15 цм. Се нанесува исклучиво под пазуви. Избегнувајте директно вдишување.
Да се користи во добро проветрени простории.
Да се користи исклучиво според упатствата. Не прскајте во очи, лице, ниту на иритирана или оштетена кожа. Престанете со употреба доколку се појави исип или иритација на кожата. 

Мерки на претпазливост: Не ја фрлајте и оштетувајте боцата ниту по празнењето.
Боцата е под притисок. Може да експлодира ако се изложи на топлина.
Не ја изложувајте директно на сончева светлина или температура повисока од 50°С.
Не прскајте на отворен пламен или други извори на оган.
Лесно запаливо. Да се чува вон дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се