DOVES FARM Freee Органски пене тестенини од повеќе житарки, без глутен, 500 г

DOVES FARM Freee Органски пене тестенини од повеќе житарки, без глутен, 500 г
239,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050027C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски производ
  • Со хељда и киноа
  • Без глутен 
  • Без јајца 
  • Едноставни за подготвка за само неколку минути

 Нето-тежина: 500 г

Предлог рецепт: Додадете само маслиново масло, мелен лук, или исецкан магдонос, или рендано сирење и домашен сос.

Содржина

Состојки: брашно од пченка*, брашно од ориз*, брашно од хелда* 10%, брашно од киноа* 5%.

  *органско производство 

Употреба: Ставете 1 литар вода и ½ лажичка сол да врие.
Кога водата ќе зоврие, додадете 100 грама тестенини.
Варете 5 минути и внимателно проверете кога тестенините ќе бидат „al dente“.
Исцедете ги и послужете ги.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се