DOVES FARM Freee Органски шпагети од ориз и пченка без глутен, 500 г

DOVES FARM Freee Органски шпагети од ориз и пченка без глутен, 500 г
200,00 ден.
170,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051210C
favorite_border

Опис на производот

  • Безглутенски органски шпагети од пченка и ориз
  • Органски производ
  • Погодно за вегани
  • Без глутен
  • Без јајца

Нето-тежина: 500 г

Предлог рецепт: Додадете само маслиново масло, мелен лук, или исецкан магдонос, или рендано сирење и домашен сос.

Содржина

Состојки: брашно од пченка* 70%, брашно од ориз* 30%.
*органско производство
Информации за алергени: производот не содржи глутен и јајца.

Употреба: Ставете 1 литар вода и 1 лажичка сол да врие. Кога водата ќе зоврие, додадете 100 грама тестенини. Варете 5 минути и внимателно проверете кога тестенините ќе бидат „al dente“.
Исцедете и послужете.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се