DOVES FARM Freee Органски тестенини од пченка и ориз, без глутен, 500 г

DOVES FARM Freee Органски тестенини од пченка и ориз, без глутен, 500 г
200,00 ден.
170,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048756C
favorite_border

Опис на производот

  • Безглутенски органски тестенини од пченка и ориз
  • Органски производ
  • Погодно за вегани
  • Без јајца

Пакување: 500 г

Содржина

Состојки: брашно од пченка*, брашно од ориз*.

*органско производство.                         

Информации за алергени: производот не содржи глутен и јајца.

Употреба: Ставете 1 литар вода и 1 лажичка сол да врие. Кога водата ќе зоврие, додадете 100 грама тестенини. Варете 5 минути.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се