DRAGON Superfoods Органска спирулина во прав, 200 г

DRAGON Superfoods Органска спирулина во прав, 200 г
499,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052921C
favorite_border

Опис на производот

  • Од органско производство
  • Сурова спирулина
  • Содржи железо
  • Погодно за вегани

Спирулината е лесно сварлива алга, која природно содржи железо. Dragon Superfoods Spirulina се одгледува во филтрирана природна вода под строга контрола, на начин на кој се зачувува нејзиниот најдобар квалитет. Потоа се суши и ситно се меле. Има специфичен вкус и мирис. Додадете ја во вашето дневно зелено смути. Содржи природни сулфити.

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состав:

спирулина* во прав (100%).

*од органско производство.

Нутритивни вредности на 100 г производ: енергетска вредност 1484 kJ/353 kcal, масти 5.9 г, од кои заситени 3.1 г, јаглехидрати 3.1 г, од кои шеќери 0.6 г, влакна 15 г, протеини 64 г, сол 1.58 г, железо 40 мг.

Употреба: 1-2 лажички (5-10 г) на ден.

Да се чува на ладно, темно и суво место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се