DRAGON Superfoods In Shape Органски микс, 200 г

DRAGON Superfoods In Shape Органски микс, 200 г
499,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049459C
favorite_border

Опис на производот

  • Од органско производство
  • Не содржи глутен
  • Погодно за вегани
  • Сурова мешавина
  • Со коприва, мача, моринга, индиски тегавец, ѓумбир, цимет

In Shape mix е мешавина од суперхрана богата со влакна. Комбинцијата на ѓумбир, коприва, моринга и мача го забрзува метаболизмот и помага во детоксикација на телото, а циметот дава префинет вкус. Додадете од мешавината во вашето омилено смути.

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состојки: коприва во прав* (30%), мача во прав* (20%), моринга во прав (20%), индиски тегавец во прав* (10%), ѓумбир во прав* (10%), цимет во прав (10%).

*од органско производство.

Употреба: 2 лажици (15 г) на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се