DR.THEISS Венен гел, 100 мл

DR.THEISS Венен гел, 100 мл
310,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
008331C
favorite_border

Опис на производот

Д-р Тајс Венен гел ги зајакнува вените и го намалува отокот во нозете. Тежината и болката исчезнуваат, а чекорот станува лесен!

Навремено спречете ја појавата на проширени вени!

  • Избегнувајте солариум, сауни и топли бањи. Топлината предизвикува ширење на крвните садови, со што се намалува протокот на движењето на крвта. Туширањето на нозете со студена вода помага да се регулира правилната циркулација
  • Колку можете почесто поставувајте ги нозете во подигната позиција, за да го олесните враќањето на крвта во правец на срцето
  • Доколку морате долго да стоите или седите, повремено правете вежби за вени, на пример кружни движења со стапалата, неколку чекори, или пак повеќепати подигнете се на врвовите на прстите
  • Пијте доволно течности, пред сѐ минерална вода, природни сокови и чај
  • Прекумерната тежина ги оптоварува Вашите нозе, затоа практикувајте умерена исхрана

Пакување: 125 мл

Содржина

Содржи: 3,0 г екстракт од семки на див костен (Aesculus hippocastani semen ext. Fluidum) и 0,4 г екстракт од цевет на невен (Calendulae flos extr.).

Внимание: само за надворешна употреба.

Употреба: Погоден е за нега и подршка на нозете при тешкотии во циркулацијата. За освежување на уморни, отечени, болни и тешки нозе.

Начин на употреба: да се нанесе на нозете неколку пати на ден и со лесно масирање да се втрие во кожата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се