DUCRAY Elution Шампон, 200 мл

DUCRAY Elution Шампон, 200 мл
820,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053588C
favorite_border

Опис на производот

За здрава и убава коса важно е здрав скалп. Продолжената употреба на медицинските шампони, надворешните фактори како што се загадувањето на околината, стресот и несоодветните производи за нега, влијаат на сосотојбата на скалпот, кое може да стане исклучително чувствително. Поради тоа Ducray дерматолошката лабораторија го креирала Elution шампонот. Овој шампон може да се користи во комбинација по примената на специјалните шампони (особено шампонот против перут), за да ги одржи резултатите добиени со употреба на специјалните шампони.

Содржина

Состав: water (aqua)sodium laureth sulfateglycine.glycerin.lauryl betaineacrylates copolymermethyl gluceth-20peg-7 glyceryl cocoatecitric acid.fragrance (perfume)glycol palmitate,glycol stearatehydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloridepanthenol.pantolactone.phenoxyethanol.piroctone olamine.silicasodium chloride.sodium hydroxide.trisodium ethylenediamine disuccinate.zinc glycinate.

Употреба:

Употреба по третманот против перут, превенира рецидив и го штити чувствителниот скалп. Погоден за честа употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се