DUCRAY Kelual DS Смирувачки крем, 40 мл

SENSINOL DUCRAY Kelual DS Squamo reducing soothing cream smiruvacki krem
DUCRAY Kelual DS Смирувачки крем, 40 мл
1.120,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053587C
favorite_border

Опис на производот

  • Смирувачки крем за намалување на создавањето на лушпи
  • Ги смирува црвенилото и иритацијата
  • Ги елиминира лушпите
  • Го намалува бројот на рецидиви
  • За лице

Кремот Kelual DS е специјално формулиран за иритирана кожа со локализирано црвенило и лушпи во помасните делови на лицето (зоната на носот, веѓите и линијата на косата).

Формулата на кремот Kelual DS делува на сите знаци на масна кожа склона кон создавање на лушпи.

  • ß-глициретинска киселина и Alpha бисабололот делуваат смирувачки на иритацијата и црвенилото
  • Прочистувачкото дејство на пироктоноламинот го спречува намножувањето на Malessezia
  • Келуамидот и гуанидин-гликолатот заеднички ги отстрануваат наслагите од лушпите од површината на кожата (мртвите клетки)

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: Water (Aqua) Caprylic/capric Triglyceride Dimethicone Dicaprylyl Ether Cetearyl Alcohol. Lactamide Mea. Glycolic Acid. Guanidine Carbonate Glyceryl Stearate. Polymethyl Methacrylate, Ceteareth-33. Bisabolol Ethanolamine. Glycyrrhetinic Acid Piroctone Olamine. Serenoa Serrulata Fruit Extract Sodium Chloride, Tetrasodium Edta. Tocopherol.

Употреба:

  • Интензивен третман: по нежно миење со соодветно средство за миење, нанесете го кремот Kelual DS наутро и навечер во текот на две недели.
  • Фаза на одржување: нанесете го кремот Kelual DS два пати неделно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се