DUCRAY Kertyol P.S.O Шампон, 125 мл

DUCRAY Kertyol P.S.O Шампон, 125 мл
1.275,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053584C
favorite_border

Опис на производот

Kertyol P.S.O. Шампонот е наменет против тврдокорен првут, за отстранување на наслагите на лушпите во косата и спречување на нивното повторно настанување.

Kertyol P.S.O.  е посебно формулиран за првут со мрсен скалп кој често се јавува во форма на дебели лушпи. Претставува идеална комбинација со локалната кортикостероидна терапија на скалпот или како продолжение на терапијата на пр. кај псоријазата на скалпот.

Можат да го употребуваат лица постари од 18 години.

Пакување: 125 мл

Содржина

Состав: water (aqua, cocos nucifera (coconut) oil (cocos nucifera oil), sodium trideceth sulfate, sodium lauroamphoacetate, cocamide mipa, glycerin, sodium chloride, salicylic acid, 1,2-hexanediol, caprylyl glycol, cichorium intybus (chicory) root extract, fragrance (parfum), ictasol, pentylene glycol, tripterygium wilfordii callus extract. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се