EDEL+WHITE Flosserbrush Ultrasoft+ Четка за заби

EDEL+WHITE Flosserbrush Ultrasoft+ Четка за заби
259,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
050622C
favorite_border

Опис на производот

Четка за заби Edel+White Flosserbrush има многу меки влакна и флексибилен држач – за поголема ефикасност и минимално оштетување на забите и непцата. Зашилените влакна Konex HD ® при четкање под притисок се шират и навлегуваат во интерденталниот простор. Ако при четкањето употребите поголем притисок, држачот на четката Flosserbrush ќе го намали притисокот на забите и непцата.

Четката за заби се препорачува за употреба кај воспалени непца, пародонтални проблеми, чувствителни заби и за нега на импланти.

♦Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира.

Пакување: 1 четка за заби Edel+White Flosserbrush со капаче

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се