ERBA VITA Калма-Б сируп за деца, 150 мл

ERBA VITA calma b fluid fructoplant of linden and chamomile, plant extracts of passion flower and lavender food supplement, kalma b sirup
ERBA VITA Калма-Б сируп за деца, 150 мл
601,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
007727C
favorite_border

Опис на производот

Calma - B Сируп

Калма Б е додаток на исхрана на база на растителни екстракти. Присуството на липа, камилица, пасифлора и лаванда придонесува за физиолошка релаксација и помага за мирен ноќен сон.

 • Со вкус на цреша

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав:

 • Цвeтови од липа
 • Листови од маточина
 • Цветови од камилица
 • Сув екстракт од надземниот дел од пасифлора
 • Сув екстракт од цветови од сладoк портокал
 • Сув екстракт од цвeт од лаванда
 • Бакар глуконат

Дозирање:

 • 0-1 месец- цуцлата се натопува во производот кога има потреба
 • Над 1 месец- 3-5 мл еднаш до четири пати на ден, после јадењe.

**Производ од органско потекло, безбеден за употреба од 0 возраст. Без алкохол, без глутен.

Без шеќер, безбеден за употреба и кај дијабетичари!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се