ERBA VITA Суплемент-Б сируп, 150 мл

ERBA VITA Суплемент-Б сируп, 150 мл
589,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021597C
favorite_border

Опис на производот

Додаток во исхраната со витамини и минерални соли.

Со незаменливи витамини и минерали за правилен и урамнотежен развој на детето.

Го стимулира растот на коскениот скелет на детето, спречувајќи рахитис.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: SIPA-PIOCA (сируп од маниока), деминерализирана вода, концентриран сок од овошје од портокал, калиум хлорид, сув екстракт од корен од кликавче (Astragalus membranaceus Bung.), стандардизиран на 70% полисахариди; дибазичен калциум фосфат, железен глуконат, конзерванс: калиум сорбат; цинк глуконат, магнезиум оксид, витамин Е ацетат, сув екстракт од бобинки од кучешка роза (Rosa canina L.), стандардизиран до 70% витамин Ц; сув екстракт од корен од морков (Daucus carota L.), сув екстракт од пченични никулци (Triticum vulgare L.), сув екстракт од овошје од банана (Musa x sapientum L.), вкус на ACE витамин, ниацин (вит. Б3), тиамин хидрохлорид (вит. Б1), бакар глуконат, калциум пантотенат (вит. Б5), рибофлавин (вит. Б2), пиридоксин хидрохлорид (вит. Б6), бета-каротен, фолна киселина (вит. Б9), холекалциферол (вит. Д), цијанокобаламин (вит. Б12).

Употреба:

  • Деца од 2-11 години: еднаш дневно по 5 мл
  • Деца над 11 години: два пати дневно по 5 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се