ERBA VITA Витамин Б1, 30 таблети

ERBA VITA VITAMIN B1 food supplement
ERBA VITA Витамин Б1, 30 таблети
474,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
009185C
favorite_border

Опис на производот

Витамин Б1 (тиамин) придонесува за нормална психолошка функција. Исто така витаминот Б1 придонесува за нормален енергетски метаболизам, нормално функционирање на нервниот систем, како и за нормална функција на срцето. Витаминот Б1 помага кај сите состојби кои се предизвикани од недоволен внес или лоша ресорпција на истиот во исхраната.

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав: една таблета содржи 3 мг витамин Б1.

Употреба: 1 таблета на ден, наутро со многу вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се