ESENSA Бетавитевит пивски квасец + витамини Б комплекс + витамин Ц, 40 таблети

ESENSA betavitevit B brewer's yeast pivski kvasec
ESENSA Бетавитевит пивски квасец + витамини Б комплекс + витамин Ц, 40 таблети
167,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
001567C
favorite_border

Опис на производот

Betavitevit Пивски квасец збогатен со витамини од групата Б е формулиран така што со земање на само една таблета дневно на организмот му обезбедува доволна количина Б витамини, која помага во правилниот раст и развој.

Витаминот Ц содржан во препаратот помага во создавање на колаген, регенерирање на кожните клетки и придонесува за зајакнување на имунитетот.

Витамините од групата Б придонесуваат за правилно функционирање на нервниот систем, снабдување на организмот со енергија и зачувување на здравјето на кожата, косата и ноктите.

  • За намалување на заморот и исцрпеноста
  • За создавање на колаген и за одржување на здрава кожа, коса, нокти
  • За заштита на клетките на организмот од оксидативен стрес
  • За правилното функционирање на нервниот систем
  • За сочувување на природната одбрамбена способност на организмот, особено за време и по интензивни физички активности и вежби
  • За нормално функционирање на имунолошкиот систем
  • За одржувањето на здравјето на срцето, крвните садови
  • За одржување на нормален вид

Пакување: 40 таблети

Содржина

Состав: пивски квасец, витамин Б1, витамин Б2, витамин Б6, витамин Ц.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се